Марица (Пловдив) е шампион при девойките до 20 години

За трета поредна година Марица (Пловдив) ликува със златните медали на държавното първенство по волейбол за девойки под 20 години.

„Жълто-сините“ заслужиха първото място във финалния турнир от шампионата, който се проведе в столичната зала „Христо Ботев“, след като не допуснаха нито една загуба.

Във финала волейболистките на Марица се наложиха над ЦСКА с 3:0 (25:20, 25:21, 25:13).

Пловдичанки загубиха само два гейма по време на целия турнир, а в директните елиминации постигнаха чисти победи над столичните Левски и ЦСКА.

„Червените“ за втора поредна година отстъпват в битката за титлата в тази възрастова група.

За най-полезен играч на турнира бе обявена националната състезателка от Марица – Ива Дудова.

Началото на финалната среща между Марица и ЦСКА бе равностойно и оспорвано. Марица успя да се откъсне на няколко точки преднина (19:16), но „червените“ изравниха при 20:20. След серия от 5 поредни точки първата част бе за шампионките.

Във втория гейм Марица поведе с 4:1, но столичният тим отново бързо изравни. Срещата продължи точка за точка с минимална преднина за един от двата отбора. „Жълто-сините“ отново отвориха аванса от 3 точки при 24:21 и пропуснаха два геймбола, но след прекъсване успяха да затворят частта. В  третата част Марица постепенно наложи волята си и го спечели с 25:13.

Бронзовите медали останаха за Левски София. „Сините“ направиха пълен обрат от 0:2 до 3:2 (23:25, 24:26, 25:20, 25:19, 15:11) срещу ЦПВК, за да заемат третото място в крайното класиране.

На пето място завърши съставът на Славия 2017, който постигна чиста победа над Дея спорт с 3:0 (25:23, 25:20, 25:15). Седмото място заслужиха волейболистките на Локомотив 19129-Нидо, които в директния сблъсък се наложиха над Миньор (Перник) с 3:1 (25:19, 20:25, 25:12, 25:13).