Ботев (Враца) 1:0 Берое, греда за домакините, врачани избягват директното изпадане засега

Ботев (Враца) и Берое играят при 1:0 в мач от последния 35-и кръг на efbet Лига. Даниел Генов откри резултата в 17-ата минута.

Срещата е без значение за „заралии“, които си осигуриха място в елита и за следващия сезон преди два кръга. Не така стоят нещата при врачани.

Поражение в този двубой със сигурност ги праща във Втора лига. Дори победата не им гарантира оцеляване, защото са зависими от останалите два сблъсъка в групата Локомотив (София) – Пирин и Хебър – Етър.

Ботев започна по-напористо двубоя и в 4-ата минута Браян Переа шутира след завъртане на 90 градуса, но рикошет в крак на противников бранител изпрати топката над напречната греда. След неговото изпълнение последва удар с глава, който Мота без проблем улови.

В 7-ата минута врачани бяха близо до откриване на резултата, когато Генов стреля брилянтно от фал над стената, но в напречната греда.

Десет минути след това Генов демонстрира по-точен мерник. Опитният футболист на врачани се извиси след центриране отдясно и с глава простреля Мота за 1:0.

Генов намери Ачков в 24-ата минута, вторият напредна отляво и отправи удар по земя към близкия ъгъл, но стражът на Берое без проблем улови.

В 37-ата минута врачани организираха нова добра атака, този път отдясно. Георгиев центрира в наказателното поле, Мота изби, но Сербер първи стигна до топката. Последва параболичен фалцов шут с десния крак, който попадна в ръцете на старозагорския страж.

В 44-ата минута Берое за първи път погледна по-смело към противниковата врата. „Заралии“ спечелиха корнер, а след центриране към задната греда Санети засече с глава в аут.

БОТЕВ (ВРАЦА) – БЕРОЕ 1:0

1:0 Даниел Генов 17

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Костов, 19. Переа, 9. Генов, 18. Барбоса, 8. Сербер, 20. Христов, 24. Смоленски, 13. Ачков, 27. Меси, 10. Георгиев, 23. Мендоса

БЕРОЕ: 1. Мота, 3. Йовков, 4. Минго, 7. Санети, 2. Темитопе, 14. Вълков, 18. Саломони, 19. Алгара, 20. Пачаме, 98. Камара, 99. Георгиев

Снимки: Startphoto